Се става брашното, какаото и нишестето во подлабок сад. Се прави длабнатина во средината и се додава прашокот за пециво, солта, шеќерот, стопениот путер и јајцата. Се матат со жица за матење и постепено се додава млекото.
Се остава да одмори тестото 1 час.
Се печат во апарат за вафли. Може да се премачка малку апаратот со намрсена салфетка иако не се лепат воопшто при печење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови