Чоколадото за готвење растопете го, намачкајте ги калапите и ставете ги во фрижидер да се стегнат.
Млекото изматете го со јајцето, шеќерот и брашното. Ставете на тивок оган да се вари, мешајте додека не згусне. На крај додајте 1 лажиче путер.
Во изладениот фил додајте кокос и сечени на помали коцки желе бонбони.
Со овој фил наполнете ги калапите со чоколадо. Одозгора премачкајте пак со чоколадо и ставете во фрижидер да се стегне.