Се мати белката со шеќерот, се додаваат растопеното чоколадо, бисквитите и оревите
Се формираат бомбици, се прелеваат со 70 гр растопено чоколадо и се украсуваат по желба..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани