На почеток растопете го путерот, шеќерот и млекото заедно на шпорет.
Мелените бисквити, ренданата чоколада, наполитанки и ореви измешајте ги со лажица и постепено додавајте од течната смеса додека добие на густина.
Од оваа смеса формирајте топчиња(бомбици) кои ќе ги провалкате во кокос,чоколада или ореви по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани