Белките изматете ги во цврст снег со шеќерот. Потоа додадете ги останатите состојки и соединете. Испечете 4 кори во трказелен плех бр. 28 обложен со хартија за печење.
Оставете ги корите да се оладат.

Жолчките пенасто изматете ги со шеќерот, потоа ставете ги во сад на пареа и варете додека се згуснат и ја добијат потребната густина, додадете ја чоколада исечкана на коцки и мешајте да се стопи.
Оставете го филот во фрижидер да се стегне околу 30 мин. Маргаринот пенасто изматете го, во него додајте го филот и убаво измиксирајте да се соедини.
Филувајте ги корите со филот и оставете ја тортата малку да се стегне во фрижидер, потоа сечете парчиња.
Може да ги испечете корите во правоаголен плех, потоа да ги сечете како штангли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови