Ова е еден брз десерт, кој е многу вкусен и лесен за подготовка и со него нема грешка!

1. Во сад на пареа го ставаме шеќерот, 70 гр путер и јајцето. Мешаме енергично за да сето тоа се растопи и врзе, околу 5 мин. Кога смесата ќе се згусне, ја тргаме од пареа. Кон неа се додава чоколадото, претходно стопено. Повторно мешаме се заедно.
2. Кога смесата ќе се олади, кон неа се додава пенасто изматен маргарин 80гр, и сето тоа убаво се врзува со миксер.
3. Кон чоколадната маса додадете го и румот и повторно миксајте.
4. Потоа се ставаат сувите состојки. Ставете се, освен биксвитите. Бисквити додадете во зависност од тоа колку самата смеса ќе повлече. Убаво измешајте.
5. Обликувајте ја саламата по избор. По правило треба да е округла, но јас ја ставив во калап за тоблероне, за да полесно ја обликувам.
6. Се остава во фрижидер убаво да се излади.
7. На крај се наросува со какао во прав.
Саламата може да се прелее со чоколадна глазура, но мене поефктно ми беше со какао.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови