Во сад на оган се мешаат млекото сошеќерот и ванилата.
Штом ќе се вжешти смесата, се додава путерот да се растопи.
Се додава оризот да се вари на тивко.
Варете околу 20 минути,па додадете го чоколадото.
Оставете уште 10 минути да поврие,повремено промешувајќи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови