Во 400 мл млеко сварете пудинг. Во варенопт пудинг ставете чоколадо за готвење и оставете да истине.
Шлагот изматете го додајте го кај пудингот.
Бисквитите издробете ги и ги додајте во пудингот. Вишните и ликерот исто додајте ги во пудингот. Се промешајте. Десертот послужете го во чаши. Украсете со парче бисквити, парче чоколадо, и вишна. Прелијте со чоколаден прелив.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани