Бисквитите се мелат и се става маргарин кој е претходно стопен и оладен.
Се формира долниот бисквитен дел. Потоа се бие слатката павлака заедно со шлаг кремот. Од кога добро ќе се избие се додава крем сирењето и се продолжува со биење додека не се соединат состојките.
Филот го ставаме врз бисквитите и го правиме овошниот дел.
Јас користев замрзнати вишни. Се ставаат во тенџере и се додава 3 лажици шеќер и 200мл вода да зоврие. Од кога ќе зовријат се тргаат настрана малку да изладат и му се става желатинот. Од кога ќе се изладат целосно се ставаат врз шлагот. Тортата се става во фрижидер да отстои неколку часа!
Добар апетит !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови