Спремањето е многу брзо и едноставно. Чекањето додека се изедат е малку помачно ако сте гладни.

Подготовка:

1. Испасирајте го овошјето и потоа сите состојки измешaјте ги убаво.

2. Ставете ги во сад, кој ќе го изберете, покријте го и оставете во фрижидер 2 часа. Потоа земете лажица и уживајте во вкусовите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови