Куркума, зачин и лек...Откако ја најдов оваа комбинација ја пијам преку цела година, зимно време како топла напивка или чај, а на лето со повеке свежо нане како ладен чај. За квалитетот на состојките нема потреба да дискутираме, од здраво поздраво...

Во жешка вода ги покиснувам корените и нането, по половина час ги блендирам и процедувам. Доколку сакам чај додавам жешка вода, Лимонот го додавам секогаш на крај.

Важно !!!
Дневно се препорачува до 4 лажици ѓумбир затоа што има анти-коагулационо дејство, односно ја разредува крвта.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови