Се убаво измијте и насечкајте( кромитчињата,лукчињата,печурките)
На маслото запржете ги лукот и кромидот.
Додадете го оризот и откако кратко сте пропржиле, налејте ја водата и оставете да се динста 40 минути или додека водата скроз не се упие.
Во вог тава запржете ги печурките, додадете ги зачините...и оваа смеса додадете ја кај оризот.
Оставете уште 10 минути да се динста и сервирајте на лист зелена салата.

Јас го правев кога беа постите,а инаку може да изрендате и пармезан...
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови