Ова е еден обичен намаз кој е добредојден на посна трпеза. Кикирите се ставаат во блендер, се миксираат, се додава туната која прво ја миеме низ млака вода низ цедилка и таа се блендира, па на крај се става и ајврот, се нека се изедначи.
Толку е цело време кое ќе ви треба за овај намаз.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови