Испечати

Црвена паштета

Црвена паштета

Состојки

  • 10лажици ајвар(кавијар)
  • 100гр. пржени кикиритки
  • 1(185гр.)паковање туна цели парчиња

Подготовка

Ова е еден обичен намаз кој е добредојден на посна трпеза. Кикирите се ставаат во блендер, се миксираат, се додава туната која прво ја миеме низ млака вода низ цедилка и таа се блендира, па на крај се става и ајврот, се нека се изедначи.
Толку е цело време кое ќе ви треба за овај намаз.
На здравје.