1.Се припрема непосредно пред служење.
2.Салатата ситно се сечка се полива со масло и лук.
3.Пилешкиот стек се пржи на коцки.Врз салатата се додава лимонот,мајонезот, сол,бибер ,топлиот стек и парчињата пржен -препечен леб.Се ренда со сирење одозгора.
4.Се служи веднаш за да се осети топли -ладни контраст!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови