Квасецот со шеќерот и брашното се остава да отстои во топло млеко

Кога ќе нарасне квасецот се става во претходно измешано брашното со пецивото и солта.Се додава преостанатото млеко и растопениот путер.Се меси меко тесто кое не се лепи.Се остава тестото на топло да нарасне додека не го дуплира волуменот.

Кога ќе стаса се дели на 10 дела се премачкува со жолчка се наросува сусам и се печат 30 минути на температура од 180 степени.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови