Многу чести на нашата трпеза.

Подготовка:

1.Тестото се меси убаво, да биде меко, се остава на топло околу 1 час.
2. Потоа се отвора кора, па се премачкува со масло, посипува со наведените состојките и се засекуваат фурнаринки.(Се работи на хартија за печење и со се неа се префрлува во тавата.)
3.Се печат на 220 додека поруменат.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови