Кивите излупете ги, исецкајте ги и ставете ги во блендер. Додадете ги млекото, медот и мразот и испасирајте ги. Ставете го во чаша и послужете се. На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани