Бананата исецкајте ја и ставете ја во блендер, додадете ги другите состојки и мешајте ги да се добие изедначена смеса.
Турете ја во чаша во која сте ставиле карамел или чоколаден прелив и веднаш послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани