Се соедните во сад што ќе ги собере сосотјките. Оставете 30 мин. или повеќе во фрижидер. Ваѓајте со мало кафено лажиче од смесата и ставајте да се пржи на загреано масло. Пржете ги од сите страни и ваѓајте ги на салафетка да се исцеди вишокот од маснотии. Може да ги печете ако не ги пржите.Јас не користам многу масло бидејќи готвам во Делимано тавата која нависитина е прекрасна.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови