Урдата и сирењето добро се промешуваат. Се додава павлаката, ситно сецкано лукче и сите останати зачини, освен краставицата. Добро се промешува. Краставицата се лупи, сецка и се реди во тањир, а потоа се додава урнебес салатата. Одозгора се попрскува со кориандер и малку сол. Украсете со маслинки.
Брза и лесна салата да се освежите
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови