Класика.....
1.Се соединуваат состојките, се меша убаво и се става во фрижидер во кутија со капак неколку часа,3-4, за да се спојат вкусовите.
2.Потоа со намрсени раце се обликуваат бомбици и валкаат во сусам.

Може да се додаде и сувомеснато по вкус, како врат и итн....
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани