Најпрво се варат компирите. Откако ќе се сварат се лупат и се сечкаат на мали коцкички и се ставаат во сад. Потоа кромидот го сечкаме ситно, се става туната и маслинките исецкани. Се ставаат зачините и преливот се промешува убаво и на крај се додава мајонезот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови