Подготовка
- Во длабок сад ставете ги сувите состојки и промешајте, потоа додадете ги и течните состојки и замесете меко тесто, кое нема да ви лепи на рацете.
- Садот покријте го со фолија и оставете да одмори околу 30 минути.

Тестото расукајте го во голема кора и исечете го на коцки. Во секоја коцка ставете сецкана сланина, павлака и сецкани печурки и преклопете, за да биде во форма на триаголник. Одозгора исечите ги со нож на неколку места.
-Триаголниците наредете ги во тава за печење и премачкајте ги со жолчка.

Печите на 200 степени околу 20 минути.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани