Рерната ја заграваме на 200 степени.Во плех обложен со хартија за печење ги редиме кришките леб. Смесата заедно ја мешаме и ги полеваме кришките леб со неа. Печиме на 180 степени околу 30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови