Испечати

Тост од рерна

Тост од рерна

Состојки

  • 1 павлака
  • 1/2 шоља млеко
  • 150гр ситно исецкана шунка
  • 200гр рендан кашкавал
  • 5 јајца, зачини по желба

Подготовка

Рерната ја заграваме на 200 степени.Во плех обложен со хартија за печење ги редиме кришките леб. Смесата заедно ја мешаме и ги полеваме кришките леб со неа. Печиме на 180 степени околу 30 минути.