Јаболките се лупат и се рендаат на покрупната страна од рендето. Се додава шеќерот, зејтинот, циметот и сода бикарбона. Се остава да стои два часа (може и помалку). Потоа се додаваат јајцата (може и без јајца, па тогаш ќе биде посна тортата), брашното, гризот и пецивото. Тортата се пече четириесетина минути на 200 степени. Откако ќе се испече се премачкува целата торта со мармалад од кајсија.

Чоколадото се крши на коцки, се става 3 лажици вода, 1 лажица зјетин и се прави чоколаден прелив. Чоколадниот прелив се прелива врз мармаладот и се премачкува тортата. По желба се наросува мелени ореви.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови