За пандишпан
1. Јајцата сматете ги со шеќерот додека добие пенлива смеса.
2. Додајте ги останатите состојки. Измешајте со лажица.
3. Ставете ја смесата во плехче со хартија.
4. Ставете го да се пече во загреана рерна на 200 степени 20мин.
5. Кога ќе се испече, оставете го да се олади и сечете го на два или три еднакви делови.

За фил

1. Изматете ги маргаринот со шеќерот.
2. Додајте ги останатите состојки и убаво мешајте со миксер додека се спои. Треба да биде меко за мачкање. Можете да ставите уште сок.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Филувајте ја тортата кора- фил -кора,шлаг пена.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови