Од наведените состојки го правиме пандишпанот и го печеме во загреана рерна, околу 20-на минути. Во меѓувреме правиме цврст шлаг од белките и шеќерот, и откако ќе се испече тортата ја вадиме и го ставаме шлагот од белки па ја враќаме во рерна уште десетина минути, потоа ја вадиме и ја преливаме со растопената чоколада. Ја оставаме некое време да се олади.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови