Многу вкусни и декоративни солени топчиња кои се лесни за подготовка.
Биеното сирење ситно се ренда, се додава брашното, па путерот сечен на коцки.
Се меси мазно тесто.
Се прават топчиња и внатре се става по една полнета маслинка.
Вака формирани се печат во загреана рерна на 200 степени околу 15 до 17 минути.
Уживајте !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови