Многу едноставни за подготовка,здрав овошен десерт секако не мора да се тоа кајсии одберете овошје кое ви е највкусно и тоа е се. Кајсиите се сечкаат на многу ситно,се полеваат со сок од потокалот и така се оставаат да стојат барем половина саат. Се става мед,се меша убаво со лажица сосема да се растопи,лешниците следат и кокосот,доколку сакате посува смеса додвате уште малку лешници или кокос,на сам крај сосема малку цимет. Обликувам топчиња,кои дел ги валкам во кокос дел со малку цимет на врв.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови