Млекото ставете го во помал сад,загревајте го на среден оган. Кога ќе почне малку да се поткрева ставете ги 2 те лажици Нутела, циметот и румот. Убаво мешајте со жица додека Нутелата се растопи. Сипете го во чаша, украсте го по желба. Служете го топло и уживајте...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови