Испечати

Топло чоколадо со Нутела

Топло чоколадо со Нутела

Состојки

  • 250 мл. млеко
  • 2 лажици нутела
  • 1 лажица рум
  • 1/2 лажиче цимет
  • по желба маршмелоус,чоколадни стапчиња,шлаг пена...

Подготовка

Млекото ставете го во помал сад,загревајте го на среден оган. Кога ќе почне малку да се поткрева ставете ги 2 те лажици Нутела, циметот и румот. Убаво мешајте со жица додека Нутелата се растопи. Сипете го во чаша, украсте го по желба. Служете го топло и уживајте...