Подготовка:

1. Се става во тавче тортиљата се затоплува.

2. Врз неа се реди кечап, пченка,салама, кашкавал. Се преклопува и се допекува во тавчето.Се декорира со салата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани