Испечати

Топла полнета тортиља

Топла полнета тортиља

Состојки

  • 2 тортиљи со чиа семе
  • 2 лажици пченка
  • 1 лажица кечап
  • сечкана салама
  • рендан кашкавал
  • прилог домати,маслинки....

Подготовка

Подготовка:

1. Се става во тавче тортиљата се затоплува.

2. Врз неа се реди кечап, пченка,салама, кашкавал. Се преклопува и се допекува во тавчето.Се декорира со салата.