Во еден поголем длабок сад се помешуваат малинките со шеќерот и се оставаат на страна.
Во мал широк сад се помешува ликерот од портокали со сирупот од слатко и со водата, се остава на страна.
Во мало тенџерче се матат со жица жолчките со прах шеќерот и ванилата на пареа или на тивок оган да се добие бледо жолта пенлива смеса, а температурата на кремот да е 70 C ако се плашите од Salmonella. Се остава да се олади.
Во голем сад се разматува со жица Mascarpone сирењето. Во него се додаваат оладените жолчки и повторно добро се исмешува.
Во бакарен или сад од инокс се ставаат белките, се додава малку cream of tartar и се мати со миксер да се добие мек снег.
Белките секогаш матете ги во метале сад или во стаклен, зошто во пластичен никогаш нема баш добро да се изматат. Сега непрестано матејки додавајте една по една лажица шеќер додека не добиете густ и сјаен снег и целиот шеќер не се растопи.
Ако немате cream of tartar сега додадете го едното лажиче сок од лимон и повторно добро изматете, тоа ќе го стабилизира снегот од белки.
Една третина од снегот од белки додадете во кремот од сирење и жолчки, па измешајте со жица да се размекни малку. Потоа уште во два наврати додавајте ги белките мешајки многу внимателно превртувајки ја смесата одозгора кон горе, внимавајки да не ги спласните белките или да не ви стане кремот преводлест. На крај треба состојките да бидат потполно соединети.

Во длабок сад во кој ке ви стои колачот, со димензија 23х31 наредете една до друга пишкоти, секоја потопувајте ја во сирупот и покријте го потполно дното на садот. Одозгора распоредете ги половина од малинките заедно со нестопениот шекер и дел од сокот кој го испуштиле. Покријте со 1/3 од кремот. Повторно наредете еден ред натопени пишкоти, втората половина од малинките и втората третина од кремот. Следува уште еден ред натопени пишкоти и врз нив последната третина крем. Одозгора нарендајте го темното чоколадо. Можете да посипете и со какао, чоколадо во прав или да премачкате со тенок слој изматена слатка павлака.
Покријте лабаво со транспарентна фолија и заборавете го колачот во фрижидер до другиот ден.
Сечете на коцки и послужете го ладно.
Во ова Тирамису на сликите доцна утврдив дека немам доволно малинки, па има и околу 100 гр капини

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови