Подготовка
- Измешајте во сад брашното, пецивото, солта и зачинките.
- Пенесто изматете ги јајцата, додадете го маслото - уште еднаш промешајте.
- На едрата страна од рендето изрендајте ги нелупени тиквичките, сирењето кромидот, па сето ова додадете кај добиената смеса од сматените јајца. Измешајте, додадете го подготвеното брашно - измешајте за да се сите состојки спојат.
- Одберете сад во кој ќе печете, постелете ја со хартија за печење, ставете да се пече во претходно загреана рерна на 180 степени околу 40 мин.
Овде слободно можете да доддете и 1-2 рендани морковчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани