Тиквичките, ги сечиме напола по должина, и ги издлабуваме. Јајцето го матиме со вилушка, и додаваме другите состојки, па со нив ги полниме тиквичките. Ги попрскуваме со масло. Печеме во загреана рерна околу 30 минути

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови