Го обожавам ова тесто за палачинки. Постојат и други супер рецепти за палачинки, но мене овој ми е во срцето.

Во длабок сад, ставете ги јајцето, брашното, млекото и маџунот. Матете со миксер за да добиете еднолична смеса.
Палачинките печете ги во соодветно тавче. Филувајте ги со маџун, џем, мед и ореви или нешто друго по ваша желба.
На здравје

Забелешка
Од оваа смеса излегуваат 9 средни по големина палачинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани