Овој рецепт ги најдов на интернет како кинески тестенини се викаат јакисоба во превод пржени тестенини. Пробајте!
Тестенините ги вариме во подсолена вода, ги цедиме во цедалка.
Во тавче за пржење ставиме лук, кромид, ситно сечкана зелка и се' заедно пржимо.
Пилешкото месо и печурките сечеме на ленти и додаваме во тавчето. Ако сакате луто ставете лута пиперка.
Посолете, ставете сув зеленчук и пипер, додадете 2 лажици соја сос и се убаво промешајте. Сервирајте во чинија.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани