Во нашата кујна го подготвуваме телешкото месо доста често и во различни комбинации, а оваа комбинација е една од нив.
1. На зејтин ги запржуваме ситно исечената пиперка, морковот и кромидот.
2. Месото исечено на ленти го додаваме кон зеленчукот, го запржуваме и ги додаваме сите зачини.
3. Ситно исечениот домат го додаваме кон месото. Се полева на крај со 1,5 литри врела вода. Се покрива месото и се остава да се динста околу 50 минути.
4. Морковите ги сечеме на покрупни парчиња и ги додаваме во месото, ја додаваме и пченката (замрзната пченка). Месото со морковите и пченката го оставаме да се додинста на тивко уште 15 минути.
Месото го служиме со некој додаток како ориз или компир или само со салата по ваш избор.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови