Месото се варе убаво, a посебно се варе супата од печурки со 500гр вода,лукот се сече на ленти и се става во месото и краставичките се сечат на кругови и се ставаат,а супата со кутлач малку по малку се додава во месото.Од кога ке се поизлади се додаваат сенфот и мајонезот,салатата е убава и ладна и топла,по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови