Краставицата ја рендаме и ја посолуваме малку, оставаме да пушти вода и ја цедиме. Потоа го додаваме маслиновото масло, копарот и фетата која ја дробиме со вилушка убаво, промешуваме и ја додаваме павлаката, убаво промешуваме и одозгора малку бибер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови