Јагнешкиот црн дроб најпрво го подваруваме во вода.Потоа го вадиме и го сечиме на ситни делчиња.Го ставаме заедно со морковите, фидето, ловоровиот лист во друга ладна вода заедно да вари.Кога ќе биде супата скоро готова се додава вагетата,црниот питер и магдоносот убаво ситно исецкан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови