Подготовка
1. Во тавата во која ќе печете ставете ги шери доматите, на средина сирењето, одозгора маслиново масло и количина на зачини по ваш вкус.
2. Ставете ја тавата да се пече на 200 степени отприлика половина час.
3. Со вилушка измешајте ги доматчињата и сирењето и ставете ја сварената тестенина. Промешајте и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови