Јајцата се матат со малку сол, а потоа им се додаваат другите состојки и убаво се меша-се изедначува смесата. Се сипе во калап и се пече. Истата смеса може да се пече и во округла тава или четвртаста по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела