1. Рерната ја пуштаме на 200 степени.
2. Во сад ги ставаме јајцата, маслото, јогуртот, солта, ориганото, матиме со жица.
3. Го додаваме празот, магдоносот и морковот, мешаме.
4. Го ставаме брашното кое сме го просејале заедно со пецивото, мешаме со лажица.
5. Смесата ја тураме во намрсено и набрашнето тавче бр.26.
6. Посолуваме сусам одозгора, печеме 25 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови