Подготовка

1.Тиквичките рендани, посолени се оставаат да отстојат.

2.Се цедат од течноста, се додаваат другите состојќи и сè се соединува да биде густа смесата.

3.Со кутлача се става во добро загреана, намрсена тефлонска тава, во тенок слој, со распоредување низ површината. Се печат од двете страни. Се филуваат.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови