Прво се матат јајцата, а потоа се додаваат сите други состојки постепено и се добро се мати со миксер. На крај се додаваат и маслинките сецкани на мали парчиња и се меша со лажица. Оставете ја смесата да одстои малку додека се загрева рерната.

Се печат на 210 С додека не поцрвенат
(силиконскиот калап го ставив во плехче за печење да може да стои во релната и полесно да го извадите од релна )
Чашата е од 200 мл, а еве и слика од калапот силиконски.Позззз
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови