Јајцата се матат со миксер како за торта, потоа се додаваат брашното, пецивото и маслото. Мешаме со жица.
Шунката, кашкавалот, колбасот и перцата се сецкаат ситно.
Се додаваат во смесата и мешаме да се соедини се заедно.
Со лажица се става во калапите и се пече околу 30 мин на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови